Pasowanie na czytelnika 2016

Dnia 13 kwietnia odbyło się pasowanie na czytelnika w klasie I. Pierwszaki wysłuchały inscenizacji przygotowanej przez klasę III. Trzecioklasiści pięknie przebrani za postacie z bajek przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom zasady korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz zachęcali do poznawania świata baśni. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki szkolnej.

Po wysłuchaniu  części artystycznej klasa I złożyła uroczyste przyrzeczenie,  po czym pan dyrektor Jan Pawlicki pasował każdego pierwszaka na czytelnika biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Barcinie, a pani Anetta Ginter wręczała dzieciom dyplomy. Po pasowaniu pierwszoklasiści złożyli podpis na swojej karcie czytelnika i wypożyczyli pierwsza książkę do samodzielnego czytania. Na zakończenie dzieci otrzymały od bibliotekarza zakładki do książek i słodkie upominki.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u