Pasowanie na czytelnika 2018

 Dnia 20 lutego 2018 roku odbyło się w bibliotece szkolnej Pasowanie na czytelnika klasy I. Dzieci podczas uroczystości zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki i wypożyczania książek. Poznały prośby książki i zobowiązały się do przestrzegania zasad bibliotecznych oraz szanowania książek wypożyczonych. Po tym każdy uczeń został uroczyście pasowany przez dyrektora szkoły pana Jana Pawlickiego, który wręczył dzieciom przygotowany przez bibliotekarza pamiątkowy dyplom. Po pasowani każde dziecko własnoręcznie podpisało swoją kartę czytelnika i wypożyczyło samodzielnie wybrana książkę .

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika 2018

Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szlkolnych 2017

 

KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY

 To hasło tegorocznych obchodów

 MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 Z tej okazji w miesiącu październiku biblioteka oferuje następujące atrakcje:

Czytaj więcej: Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szlkolnych 2017

Programy Czytelnicze

     W roku szkolnym 2016/2017  realizowane były dwa programy czytelnicze mające  na celu zachęcić dzieci i młodzież do czytania.
Pierwszy program to "Klasa starsza czyta klasie młodszej", który był prowadzony drugi rok. Każdego miesiąca klasa starsza na swoich lekcjach wychowawczych czytała swoim młodszym kolegom i koleżankom.
Drugi program to " Duży czyta małemu"  został wprowadzony w tym roku szkolnym. Programem były objęte oddziały przedszkolne. Chętni uczniowie z klas od IV do III gimnazjum w każdym miesiącu czytali młodszym dzieciom.

Czytaj więcej: Programy Czytelnicze

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

 W dniu 5 maja 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską, które zostało zorganizowane przy współpracy z panią Ewą Szynal -bibliotekarza Filii Biblioteki Publicznej w Barcinie. W imprezie uczestniczyła klasa V i część uczniów z klasy VI. Spotkanie upłynęło na ciekawej rozmowie. Pani Basia jest tak energiczną osobą, zgadała nas wszystkich tak, że nawet robienie zdjęć wyleciało nam z głowy i uciekła bez zbiorowej fotki. Mamy nadzieję, iż może to oznaczać, że jeszcze do nas zawita.

 Ewa Szynal

 Anetta Ginter

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Dodatkowe informacje

stat4u