Edukacja morska w naszej szkole?

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy Małgorzaty Plutowskiej realizowali projekt edukacyjny "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy". 

Dwie grupy piątaków ( chłopcy i dziewczyny) wirtualnie pływali po Morzu Bałtyckim i podróżowali po krajach nadbałtyckich w czasie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów warsztatowo - żeglarskich.
Efektem starań wilków i syren morskich były widokówki z pozdrowieniami z zamorskich krajów (oglądaliśmy je na szkolnej gazetce) oraz wymyślony pamiętnik z rejsu po Bałtyku. Nie zawsze tak bywa, ale tym razem trud się opłacił. Grupa dziewcząt znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepszy projekt i w nagrodę pojechała w wakacje na obóz żeglarski.
Spośród 385 grup projektowych z województwa pomorskiego nagrodzono 65, w tym nasze dziewczyny, a raczej ich pocztówki. Marcysia, Justyna, Kinga, Klaudia i Natalia z obecnej klasy VI wraz z koleżankami i kolegami z innych szkół przeszły prawdziwą szkołę życia na lądzie i na morzu. Pływały jachtem po Zatoce Gdańskiej, cumowały w portach w Gdyni, Gdańsku i Pucku. Była to bardzo ciekawa i pouczająca przygoda. Niesamowite wrażenia i dużo humoru – tak opisały obóz nasze uczennice.
W tym roku szkolnym edukację morską będzie realizowała kolejna klasa V. Miejmy nadzieję, że równie skutecznie.


Dodatkowe informacje

stat4u