Szkolne konkursy historyczne

 

Dnia 27 marca 2018 r. w naszej szkole miały miejsce dwa konkursy wiedzy o postaciach historycznych. Klasy IV-VI sprawdzały swoją znajomość na temat Bolesława Chrobrego, a starsi: VII SP i II-III gimnazjum pisali test o Stanisławie Auguście Poniatowskim. Łącznie w konkursach wzięło udział 20 osób.

 

A oto wyniki:

Czytaj więcej: Szkolne konkursy historyczne

Sukcesy przedszkolaków i pierwszoklasistów

Z przyjemnością informujemy że rozstrzygnięty został IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na kartkę świąteczną z motywem Orderu Uśmiechu organizowany kolejny raz przez Szkołę Podstawową nr 23 w Toruniu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu .Tym razem aż dwie dziewczynki z naszej szkoły uhonorowane zostały nagrodami głównymi:

 Julia Pietrasik w kategorii: przedszkole

 Zuzanna Szcześniak w kategorii klas I-III

 Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie i wielka radość dla małych zwyciężczyń!

 Ale to nie koniec sukcesów.

Czytaj więcej: Sukcesy przedszkolaków i pierwszoklasistów

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2017

5 grudnia 2017 r. dwie nasze uczennice reprezentowały szkołę w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS w Słupsku, której celem było sprawdzenie wiedzy młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na temat zakażeń wirusa HIV i choroby AIDS oraz uświadomienie zdrowotnych zagrożeń wynikających z zakażenia tym wirusem, a także promowania odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. W olimpiadzie wzięło udział 26 uczestników z 13 gimnazjów i 1 szkoły ponadgimnazjalnej z powiatu słupskiego.

Czytaj więcej: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2017

Gminny Konkurs Profilaktyczny

23 listopada odbył się w Biesowicach Gminny Konkurs Profilaktyczny, którego celem było podniesienie świadomości wśród uczniów o potrzebie zdrowego odżywiania, prowadzenia zdrowego trybu życia, szkodliwości uzależnień oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowały:

 Alicja Pietrzala, Wanessa Olszyna i Maria Łapińska ze Szkoły Podstawowej oraz  Amelia Pawelec, Edyta Łunkiewicz i Monika Napierska z Gimnazjum

 Dziewczęta zajęły I miejsca w swoich kategoriach.

Gratulujemy!

Dodatkowe informacje

stat4u