Wycieczka do Gdyni

    W połowie grudnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas: IV, V, VI i VII nie siedzieli jak zwykle w ławkach na lekcjach, lecz w myśl zasady "podróże kształcą" pojechali na wycieczkę do Gdyni. Zaczęli od muzeum tego miasta, w którym zostali zaproszeni do udziału w zabawach związanych z ilustrowaniem książek. Następnie zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej i ciekawe eksponaty z czasów bitew morskich.Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki "Eksperyment".

Tutaj to się dopiero działo ! Najpierw w grupach wykonywali cztery zadania techniczno - informatyczne pod okiem fachowców, a potem była dwugodzinna "nauka poprzez zabawę" czyli eksperymentowanie, oglądanie, sprawdzanie i próbowanie swoich sił w dziedzinach nauk ścisłych. Uczniowie wracali z wycieczki pełni wrażeń i w wesołych nastrojach. Wyjazd organizowała p. D. Trąbińska i p. M. Plutowska w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę" dofinansowanego w 80% kosztów wycieczki.

Dodatkowe informacje

stat4u