Warsztaty ceramiczne

2 grudnia 2021r. klasy 1-4 wzięły udział w wycieczce do pracowni ceramicznej w Słupsku. Ceramikarnię prowadzi pani Janina – emerytowana nauczycielka i pasjonatka lepienia w glinie. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z cyklem tworzenia naczyń ceramicznych, a także miały możliwość wykonania własnego dzieła. Pod okiem instruktorki powstały wyjątkowe mikołaje. Ponieważ głównym narzędziem pracy były dłonie, każdy mikołaj był inny i niepowtarzalny.

Po skończonych zajęciach praktycznych, uczniowie przeszli do Galerii Na Piętrze. Tam wysłuchali ciekawych historycznych opowieści, a także mieli możliwość obejrzenia wyrobów ceramicznych pani Janiny. Chętni mogli też kupić jakiś drobiazg. Okazało się, że z pozoru mało atrakcyjny przedmiot przypominający błotnistą mazię, jest świetnym materiałem dającym wiele możliwości tworzenia. Po skończonych warsztatach, mikołaje zostały wypalone w specjalnym piecu i poszkliwione. Teraz zdobią domy małych artystów.

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u