Wizyta "maluchów" w bibliotece

 

    W listopadzie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się spóźnione zajęcia czytelnicze w oddziałach przedszkolnych. Przedszkolaki miały za zadanie rozpoznawanie baśni. Musiały ułożyć puzzle i zgadnąć z jakiej bajki jest ilustracja, poprawić źle powiedziany przez bibliotekarza tytuł baśni, wylosować rekwizyt i i na ich podstawie odgadnąć tytuł baśni oraz to co maluchy uwielbiają - odgadywać zagadki.

Dzieci znakomicie spisały się na zajęciach , a w krainie baśni zapanował porządek. Bibliotekarz przeczytał też wybraną przez dzieci bajkę, a na zakończenie przedszkolaki miały odgadnąć co zostało ukryte w tajemniczym kuferku. Okazało się, że są to pyszne pierniczki od „Jasia i Małgosi”, które wszystkim bardzo smakowały.

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u