Zajęcia czytelnicze dla klas I-III

W dwóch ostatnich tygodniach października odbyły się zajęcia czytelnicze dla klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Uczniowie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mogli wysłuchać legendy o Smoku Wawelskim czytanej przez bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się także czym różni się legenda od baśni. Z wielkim zadowoleniem brały udział w zabawie ruchowej, a następnie wykonały prace plastyczne (zaczytanych rycerzy, zaczytane księżniczki i zaczytane smoki), z których bibliotekarz przygotował wystawkę w bibliotece. Klasa I została też przyjęta do grona czytelników biblioteki szkolnej i złożyła przyrzeczenie, że będzie kochać i szanować książki.

Wszystkie dzieci na pamiątkę otrzymały ołówki, a pierwszoklasiści dodatkowo słodkości i zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych. Chętni uczniowie wypożyczyli książki polecane przez bibliotekarza.

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u