Dzień bez plecaka!

 

 

Pomysłowość uczniów nie zna granic. Dnia 1 kwietnia dzieci i młodzież wykazali się dużą kreatywnością. Zeszyty, książki i inne przybory szkolne nie mogły być spakowane do plecaków. Zamiast nich pojawiły się kontenery, wózki, pojemniki na zabawki, walizki, pudełka, ciekawie przerobione kosze na śmieci i długooooo… by jeszcze wymieniać. Dzień bez plecaka to pomysł uczniów kasy 8. Mamy nadzieję, że stanie się naszą nową, szkolną tradycją.

Czytaj więcej: Dzień bez plecaka!

Wycieczka do Gdyni

    W połowie grudnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas: IV, V, VI i VII nie siedzieli jak zwykle w ławkach na lekcjach, lecz w myśl zasady "podróże kształcą" pojechali na wycieczkę do Gdyni. Zaczęli od muzeum tego miasta, w którym zostali zaproszeni do udziału w zabawach związanych z ilustrowaniem książek. Następnie zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej i ciekawe eksponaty z czasów bitew morskich.Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki "Eksperyment".

Czytaj więcej: Wycieczka do Gdyni

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

 

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa Panno, Ciebie żegnamy, wiosnę przyzywamy!”

 Tymi słowami klasy 1-3 pożegnały w tym roku zimę i przywitały wiosnę.

 Topienie Marzanny to polski zwyczaj, który ma symbolizować pożegnanie zimy i gotowość na cieplejsze dni. Według dawnych słowiańskich wierzeń, Marzanna była boginią zimy, śmierci i odrodzenia. Najczęściej była kukłą wykonaną ze słomy, mającą postać kobiety, ubraną w stare ubrania. Kiedyś wierzono, że zwyczaj ten, zapewni obfite plony. Obecnie ma on jedynie charakter symboliczny, podkreślający rytuał przywołania wiosny i pożegnania zimy.

Czytaj więcej: 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

Warsztaty ceramiczne

2 grudnia 2021r. klasy 1-4 wzięły udział w wycieczce do pracowni ceramicznej w Słupsku. Ceramikarnię prowadzi pani Janina – emerytowana nauczycielka i pasjonatka lepienia w glinie. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z cyklem tworzenia naczyń ceramicznych, a także miały możliwość wykonania własnego dzieła. Pod okiem instruktorki powstały wyjątkowe mikołaje. Ponieważ głównym narzędziem pracy były dłonie, każdy mikołaj był inny i niepowtarzalny.

Czytaj więcej: Warsztaty ceramiczne

Dodatkowe informacje

stat4u