Dzień Babci i Dziadka 2019

25 stycznia uczniowie klas 1-3 mieli zaszczyt gościć najmilszych
ich sercom - babcie i dziadków. W niesamowitej atmosferze wyrozumiałości
i życzliwości wnukowie i wnuczki zaprezentowali swoje artystyczne zdolności.
Klasa 2 przygotowana przez wychowawcę p. Honoratę Wróblewską pokazała, że dziadkowie mają dużo witalności i czasem więcej wigoru niż młodsi. Taniec zaprezentowany przez dziewczęta był niezwykle zabawny.
Klasy 1 i 3 pod przewodnictwem p. Patrycji Szulc i p. Natalii Wólczyńskiej wystąpiły w adaptacji wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka".

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2019

“CHRISTMAS CARD” GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Barcinie.

Koordynator: Małgorzata Zduniak

2. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, popularyzacja użycia języka angielskiego w piśmie, wspieranie kreatywności i zdolności plastycznych, podtrzymywanie zwyczajów świątecznych

Czytaj więcej: “CHRISTMAS CARD” GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

Pasowanie pierwszolkasistów

 W środę 28.11 odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia. Uroczysty apel poprowadziła pani Honorata Wróblewska. Na początek pierwszaki zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w programie artystycznym. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i rozwiązywały zagadki. Poradziły sobie znakomicie,o czym świadczyły gromkie brawa rodziców i gości. Po występach przyszedł czas na pasowanie.

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszolkasistów

Szkolny Konkurs Pieknego Czytania

27 listopada odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, który dzięki współpracy bibliotekarzy pani Anetty Ginter i pani Ewy Szynal został przeprowadzony  w Bibliotece Publicznej w Barcinie. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Pieknego Czytania

Dodatkowe informacje

stat4u