Co u przedszkolaków?

 W grudniu obydwie grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji żywieniowej (spotkanie z dietetykiem) podczas których poszerzyły swą wiedzę na temat spożywania zdrowych produktów. Tworzyły piramidę zdrowia, dzięki której wiemy które produkty spożywcze są dla naszego zdrowia ważne.

Odbyły się również ciekawe zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej które poprowadziła higienistka stomatologiczna. Dzieci nadal utrwalały poprawne nawyki dbania o higienę zębów, doskonaliły technikę mycia zębów za pomocą szczoteczki i nitki dentystycznej, myły zęby pluszowym zwierzątkom które przyjechały z Panią higienistką.

 

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Zdrowie – Mama i ja”.

W miesiącu grudniu również obydwie grupy przedszkolne upiekły tradycyjne pierniczki, którymi obdarowały najbliższych.

 E. Wilma

 E. Ryder-Sobczyk

 


 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u