Programy profilaktyczne

 W październiku i listopadzie Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski realizował w naszej szkole dwa programy profilaktyczne:

 1. „Żyj zdrowo na sportowo, bez nałogów bądź sobą”-kierowany do uczniów klas VI, w ramach którego odbyły się prelekcje przeprowadzone przez specjalistę ds. uzależnień dotyczącej substancji psychoaktywnych oraz dwa konkursy: konkurs na fraszkę i turniej badmintona.

 

 Wyniki konkursu na fraszkę :

 I miejsce: Patryk Nowotniak

 II miejsce: Bartłomiej Bubeło

 III miejsce: Bartłomiej Jarząb

 Wyróżnienie: Maria Łapińska, Amelia Smolukowska, Wiktoria Barcikowska

 Wyniki turnieju:

 I miejsce: Wiktoria Barcikowska

 II miejsce: Bartłomiej Bubeło

 III miejsce: Aleksandra Czech

 2. „Tak jest bezpieczniej, z nami bezpieczniej”- kierowany do oddziału zerowego. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Zostały przeprowadzone w formie zabawowej.

 W ramach programu realizowano indywidualne konsultacje z rodzicami oraz zostanie przeprowadzona w dniu 21 listopada prelekcja z udziałem profilaktyka i funkcjonariusza Policji na temat „Prawda i mity o narkotykach i dopalaczach w Zespole Szkół w Kępicach.

 Anetta Ginter

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u