Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

30 maja 2017r. uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę do parku rekreacyjno – edukacyjnego „Sea Park” w Sarbsku, gdzie mieli okazję zaobserwować faunę i florę mórz i oceanów.Po przyjeździe na miejsce wzięliśmy udział w treningu medycznym z udziałem dwóch gatunków fok. Foki szare: Boja, Lava i Salt oraz foki pospolite: Romeo i Julia.Kolejne kroki skierowaliśmy do parku miniatur latarni morskich wybrzeża Polskiego. Wiele emocji wśród uczniów wzbudziło zwiedzanie Galeonu o nazwie „Solen”, czyli wraku na wspak. Półmrok, odgłosy skrzypienia, mrożąca krew w żyłach muzyka i szkielety piratów szczególnie spodobały się chłopcom.Wzięliśmy udział także w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitka”. W międzyczasie mogliśmy podziwiać makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości.

Następnie obejrzeliśmy pokaz z udziałem uchatek kalifornijskich. Podczas zabawy z instruktorami, 20-letnia Sendy, 4-letni Nino i 2-letnia Maja zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności wzbudzając zachwyt wszystkich widzów.Na koniec zostawiliśmy sobie oceanarium prehistoryczne 3D, w którym przeżyliśmy atak rekina. Po przejściu trasą parku zręcznościowo- linowego małego pirata wróciliśmy autokarem do Barcina.

Natalia Wólczyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u